FMCA1477-72
DigiKey Part Number
5328-FMCA1477-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1477-72
Description
COAX CBL SSMC TO TNC 6'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMC to TNC RG-316 72.0" (1.8m) 6.0'
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SSMC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
Color
Tan
2nd Connector
TNC Male
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C