FMCA1472-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BNC to SSMC RG-316 24.00" (609.60mm)
FMCA1472-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1472-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1472-24
Description
COAX CBL BNC TO SSMC 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SSMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
Color
Tan
2nd Connector
SSMC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C