FMCA1464-72
DigiKey Part Number
5328-FMCA1464-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1464-72
Description
COAX CBL SSMC TO SSMC 6'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMC to SSMC RG-178 72.0" (1.8m) 6.0'
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
RG-178
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SSMC to SSMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMC Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
12.4 GHz
Color
Tan
2nd Connector
SSMC Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C