FMCA1456-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SSMC to SSMC RG-178 24.00" (609.60mm)
FMCA1456-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1456-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1456-24
Description
COAX CBL SSMC TO SSMC 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-178
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SSMC to SSMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
Color
Tan
2nd Connector
SSMC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C