FMCA1448-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial MMBX to MMBX RG-316 12.00" (304.80mm)
FMCA1448-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1448-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1448-12
Description
COAX CBL MMBX TO MMBX 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MMBX to MMBX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMBX Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
MMBX Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C