FMCA1430-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to MMBX RG-316 24.00" (609.60mm)
FMCA1430-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1430-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1430-24
Description
COAX CBL SMA TO MMBX 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MMBX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
MMBX Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C