FMCA1425-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial MMBX to TNC RG-316 18.00" (457.20mm)
FMCA1425-18
DigiKey Part Number
5328-FMCA1425-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1425-18
Description
COAX CBL MMBX TO TNC 18"
Detailed Description
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MMBX to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMBX Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
TNC Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C