FMCA1355Z-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1355Z-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1355Z-36
Description
COAX CBL FAKRA II TO FAKRA II
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial Fakra II to Fakra II RG-316 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
Fakra II to Fakra II
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
Fakra Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C