FMCA1350H-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Pasternack
Cable Assembly Coaxial Fakra to Fakra RG-174 48.0" (1.2m) 4.0'
FMCA1350H-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA1350H-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1350H-48
Description
COAX CBL FAKRA TO FAKRA 4'
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
Fakra to Fakra
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
Fakra Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C