FMCA1322-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1322-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1322-12
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 SPP-250LLPL 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
SPP-250LLPL
Style
4.3/10 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C