FMCA1316-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1316-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1316-36
Description
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to N-Type SPP-250LLPL 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
SPP-250LLPL
Style
4.3/10 to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C