FMCA1314-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type SPP-250LLPL 12.00" (304.80mm)
FMCA1314-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1314-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1314-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
SPP-250LLPL
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C