FMCA1313-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA1313-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1313-48
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 4'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type SPP-250LLPL 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Type
SPP-250LLPL
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C