FMCA1313-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1313-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1313-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type SPP-250LLPL 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
SPP-250LLPL
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C