FMCA1298-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LL335i 24.00" (609.60mm)
FMCA1298-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1298-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1298-24
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LL335i
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C