FMCA1278-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LL335i 24.00" (609.60mm)
FMCA1278-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1278-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1278-24
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LL335i
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C