FMCA1275-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA1275-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1275-48
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LL335i 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
LL335i
Style
N-Type to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C