FMCA1272-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1272-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1272-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LL335i 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LL335i
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C