FMCA1271-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LL335i 12.00" (304.80mm)
FMCA1271-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1271-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1271-12
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LL335i
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C