FMCA1259-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1259-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1259-36
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LL142 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LL142
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C