FMCA1245-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1245-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1245-12
Description
COAX CBL SMA TO TNC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC LL142 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LL142
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C