FMCA1243-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA1243-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1243-50CM
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LL142 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
LL142
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C