FMCA1239-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA1239-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1239-48
Description
COAX CABLE TNC TO TNC 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LL142 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
LL142
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
Color
Green
2nd Connector
TNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C