FMCA1238-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1238-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1238-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LL142 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LL142
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
Color
Green
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C