FMCA1235-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA1235-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1235-60
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LL142 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
LL142
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
Color
Green
2nd Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C