FMCA1226-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA1226-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1226-60
Description
COAX CBL SSMC TO SSMC 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMC to SSMC RG-316 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SSMC to SSMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Color
Tan
2nd Connector
SSMC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C