FMCA1210-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 48.0" (1.2m) 4.0'
FMCA1210-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA1210-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1210-48
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 4'
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
LMR 400
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz