FMCA10075-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA10075-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA10075-24
Description
PLENUM LOW PIM RA N MALE TO SMA
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type SPP-250LLPL 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
SPP-250LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C