FMCA10072-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA10072-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA10072-12
Description
SMA MALE TO N MALE CABLE RG-316
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-316 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-316
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz