FMCA10071-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 24.00" (609.60mm)
FMCA10071-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA10071-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA10071-24
Description
SMA MALE TO SMA FEMALE CABLE RG-
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C