FMCA10065-72
DigiKey Part Number
5328-FMCA10065-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA10065-72
Description
TNC MALE TO SMA MALE CABLE RG-17
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC RG-174 72.0" (1.8m) 6.0'
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C