FMCA10045-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 240 12.00" (304.80mm)
FMCA10045-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA10045-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA10045-12
Description
LOW LOSS RA SMA MALE TO N MALE C
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C