FMCA100281-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA100281-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100281-36
Description
LOW LOSS TNC MALE TO BNC MALE CA
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to TNC LMR 195 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 195
Style
BNC to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C