FMCA100280-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA100280-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100280-36
Description
LOW LOSS SMB JACK BULKHEAD TO TN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMB to TNC LMR 195 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
TNC Plug
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Style
SMB to TNC
Cable Type
LMR 195
1st Connector
SMB Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms