FMCA100271-36 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial QMA to QMA LMR 195 36.00" (914.40mm)
FMCA100271-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA100271-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100271-36
Description
LOW LOSS QMA MALE TO QMA MALE CA
Customer Reference
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 195
Part Status
Obsolete
Cable Impedance
50 Ohms
Style
QMA to QMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
QMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
QMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C