FMCA100258-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA100258-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100258-12
Description
LOW LOSS SMA MALE TO TNC FEMALE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC LMR 400 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C