FMCA100237-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA100237-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100237-12
Description
LOW LOSS RP SMA MALE TO RP SMA F
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to RP-SMA LMR 240 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
LMR 240
Style
RP-SMA to RP-SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
6 GHz