FMCA10020-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA10020-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA10020-36
Description
BNC MALE TO RA BNC MALE CABLE RG
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-400 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz
Color
Tan
2nd Connector
BNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C