FMCA100193-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA100193-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100193-12
Description
1.85MM MALE TO 1.85MM FEMALE CAB
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 1.85mm to 1.85mm FM-SR086TB 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
FM-SR086TB
Cable Impedance
50 Ohms
Style
1.85mm to 1.85mm
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
1.85mm Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
40 GHz
Color
Tan
2nd Connector
1.85mm Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C