FMCA10017-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA10017-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA10017-36
Description
SMA MALE TO RA SMA MALE CABLE RG
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-400 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
Color
Tan
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C