FMCA100169-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA100169-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100169-24
Description
FIRE RATED LOW LOSS BNC MALE TO
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC TCOM-400 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
TCOM-400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C