FMCA100166-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 TCOM-240 24.00" (609.60mm)
FMCA100166-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA100166-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100166-24
Description
FIRE RATED LOW LOSS 4.3-10 MALE
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
TCOM-240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C