FMCA100164-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA100164-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100164-48
Description
FIRE RATED LOW LOSS BNC MALE TO
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC TCOM-240 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
TCOM-240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz
Color
Black
2nd Connector
BNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C