FMCA10016-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA10016-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA10016-24
Description
SMA MALE TO SMA MALE CABLE RG-40
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-400 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
Color
Tan
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C