FMCA100159-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA100159-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100159-24
Description
FIRE RATED LOW LOSS RA TNC MALE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC TCOM-240 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
TCOM-240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C