FMCA100142-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type TCOM-195 36.00" (914.40mm)
FMCA100142-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA100142-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100142-36
Description
FIRE RATED LOW LOSS N MALE TO RA
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
TCOM-195
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C