FMCA100129-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to N-Type TCOM-600 36.00" (914.40mm)
FMCA100129-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA100129-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100129-36
Description
FIRE RATED LOW PIM 4.3-10 MALE T
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
TCOM-600
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C