FMCA100121-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type TCOM-600 48.0" (1.2m) 4.0'
FMCA100121-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA100121-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100121-48
Description
LOW PIM N MALE TO N MALE CABLE T
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
TCOM-600
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C