FMCA100113-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 TCOM-400 48.0" (1.2m) 4.0'
FMCA100113-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA100113-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100113-48
Description
FIRE RATED LOW PIM 4.3-10 MALE T
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
TCOM-400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C