FMCA100106-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type TCOM-240 36.00" (914.40mm)
FMCA100106-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA100106-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100106-36
Description
FIRE RATED LOW PIM 7/16 DIN MALE
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
TCOM-240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C